Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

about us

Marka Danışmanlığı
Nedir?

 

Marka danışmanlığı kelime yapısı itibariyle bir kaç anlamda anlaşılabilmektedir. Örneğin piyasaya sunmak istediğiniz bir ürün için bir en uygun ismi bulma konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız buna yönelik bir ajans ile çalışma ihtiyacı duyabilirsiniz. Ajans kurumsal yapınızı ve ürününüze uygun marka isim örnekleri ve bunların ifade ettiği, hangi ismin neden tercih edilerek siz sunulduğu ile ilgili bir rapor ve bilgi sunacaktır. Bu anlamda marka danışmanlığı marka üretimi konusunda danışmanlık hizmeti anlamına gelmektedir.

Başka bir açıdan bir marka ismi buldunuz ancak bu ismin tescil işlemleri gerekiyor. Bu marka tescil işlemleri için markanın tescile uygun olup olmadığı ile ilgili olarak bir ajans ile çalışma ihtiyacı duyarsanız, bu konuda hizmet veren ve sizin için markanın kullanılabilirliği ve marka tescile uygun olan sektör seçimi ile çalışma, planlama ve öneriyi size sunacaktır.

Ancak pazarlama teknikleri açısından marka danışmanlığının en genel anlamı ile  sektörde pazarlama alanlarındaki zengin deneyim ve bilgi birikimine sahip ajansların uzmanlık ve hizmetlerini sunduğu marka bilinci oluşturma ve strateji planlamasıdır.

Sizlere marka üretim aşamasından marka tesciline, markanızın konvansiyonel ve dijital platformlarda (internet, google, instagram vb) pazarlama ve markalaşmanın tüm yönlerini PR stratejilerinden, ürünlerin fiyatlandırılmasından, aylık, üç aylık ve yıllık pazarlama bütçelerine, satış hedeflerine, yaratıcı fikirlere, ambalajlamaya, dağıtımına, kurumsal iletişimlere kadar zekice takip eder  ve ilgili tüm marka ve pazarlama stratejilerini sizler için belirler.

Şirketin Hedeflerini Anlarız

Avşa Medya uzmanları markalaşma ve pazarlama departmanlarıyla toplantılar ve tartışmalar düzenleyerek şirketin doğasını ve hedeflerini derinlemesine anlamaya ve buna uygun planlamalar yapmaya çalışmaktadır. Marka Danışmanlarımız özellikle günümüz en büyük pazarı olan dijital ortamı hedef alarak kısa ve uzun vadeli hedefler, benzersiz satış önerileri, marka değerleri, marka güçleri, hedef pazar, hedef müşterilerden geleceğe dönük dönük strateji oluşturma doğrultusunda hedeflerine ilerlemektedirler.

Sadece İyi Günleri Planlamayız

Marka Danışmanının ana rolü ve görevlerinden bir tanesi de, markanın istenilen amaç ve hedeflere ulaşamaması nedeniyle oluşan darboğazları analiz etmektir. Ayrıca pandemi gibi süreçlerde yapılması gereken çalışmaları önceden planlamak ve markaya gelebilecek zararlara karşı önlemleri almaktır. Örneğin insanların hijyen arayışların en üst düzeyde olacağı ortamlarda bir restoranın uğrayabileceği zararlara karşı markanın pandemi koşullarına uygun tutum ve öne çıkan davranışları (cam panellerle bölünme, hes kodu ile alma, günlük personel testi, canlı mutfak görüntüsü) anında refleks olarak gösterebilmelidir.

Markanızı Birlikte Büyütelim

 

Marka stratejinizi belirlerken önce uygun araştırma modelleri ile pazar araştırması gerçekleştiriyor, ardından pazarı, müşterilerinizi ve rakiplerinizi analiz ediyoruz. Çıkardığımız içgörüler markanızın argümanlarını, sahiplenmesi gereken marka değerlerini, marka kişiliğini ve tone of voice dediğimiz marka ses tonunuzu belirliyor. Markanızın potansiyel müşterilere sesleneceği söylemleri marka danışmanlığı sürecinde ediniyorsunuz.

Marka danışmanlığı sürecinin ilk basamağının ardından ise markanıza özel olarak çıkarılan iletişim stratejisi ile markanızın hangi mecralarda hangi dilde iletişim operasyonlarını gerçekleştireceğine, markanızın yıllık ve aylık iletişim bütçesinin tasarımına ve marka konumlandırma stratejinizle paralel olarak fiyatlandırma ve marka mimarisi süreçlerinizi üstleniyoruz.

AVŞA MEDYA

Markanızı Birlikte
Büyütelim

02
MARKA STRATEJİSİ

01
PAZAR ARAŞTIRMASI
02
RAKİP ANALİZLERİ

Hedef kitlenizle iletişim içinde kalmak ve bağlılık oluşturmak

03
MARKA BİLİNCİ
01
PAZAR ARAŞTIRMASI

03
MARKA BİLİNCİ

7/24 HIZLI İLETİŞİM FORMU

    Sohbet Başlat
    1
    Bize Ulaşın
    Merhaba
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?