Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Marketing SEO

NEDEN 360 DİJİTAL AJANSIMIZLA ÇALIŞMALISINIZ

Burada olduğunuza göre işinizi büyütmeye karar verdiniz, birtakım araştırmalar yaptınız ve kafanızda birçok soru var demektir. SEO, SEM, e-mail marketing, CPC, conversion rate gibi kavramlar kafanızı karıştırdı, öncelik Facebook mu, Instagram mı, website mi diye düşünürken dijital pazarlama ajanslarını araştırmaya karar verdiniz.

Öncelikle hoş geldiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Size ilk olarak süreç nasıl ilerledi, dijital pazarlama araçları ve dijital pazarlama ajansları hayatımıza nasıl girdi bunu anlatmak istiyoruz.

Hazırsanız başlayalım.

Pandemi kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte tüketicilerin dijital ortamda geçirdiği zaman tüm dünyada büyük bir artış gösterdi.Önceleri alışveriş merkezlerinde vakit geçirmek bile bizim için bir sosyalleşme biçimiyken kapanmalarla birlikte zaman içinde kendimizi dijitale kaptırdık. Trendyol, Hepsiburada gibi e-ticaret sitelerinin iade seçenekleri de ekmeğimize iyice yağ sürdü, alışverişe çıkmayı zaman ve enerji kaybı olarak görmeye başladık.

Tüketicinin, hızı öncelik kabul ettiği bir dünyada markalarında buna hızlı bir şekilde adapte olması, dijital varlığını güçlendirmesi ya da kendisine dijital varlık inşa etmesi gerekti. Hal böyle olunca dijital dünya markaların rekabet etmeleri gereken yeni bir arena alanına dönüştü. Yeni tüketici alışkanlıklarına hızlı bir şekilde odaklanarak dijital pazarlamanın gücünü kullanan markalar büyüdü, güçlendi.

Her gün yeni bir işletme verilerin önemini ve dijital pazarlamanın gücünü farkına vararak dijital pazarlama ajanslarıyla işbirliği yapıyor ve hedeflerine adım adım yaklaşıyor.

Peki dijital pazarlama ajansı nedir? dijital pazarlama ajansıyla neden çalışmalıyım? diye soruyorsanız okumaya devam edin.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne Demek? Dijital Pazarlama Ajansı Ne Yapar?

Dijital pazarlama ajansları en basit anlatımıyla markaların dijital varlığını yönetmek görevini üstlenirler. Hepsi bu kadar basit mi? Hayır. Bu tanımı biraz daha açalım: Dijital pazarlama ajansları günümüz dünyasını değişen trendlerini takip eder, markalara en yüksek verime ulaşabilmeleri için reçeteler sunar, marka ve tüketicisinin doğru zamanda ve doğru yerde buluşmasını sağlayarak işletmelerin büyümesinde ve güçlenmesinde performans artıran önemli bir etkiye sahiptir.

Dijital pazarlamanın en önemli özelliği ölçümlenebiliyor olmasıdır. Dijital pazarlama ajansları markanız için uygulanan stratejinin ölçümlenebilmesi adına çevrimiçi kaynaklara yatırım yapar, uzmanlarla çalışır, işletmenizin hedeflerine ulaşmasında size mentörlük eder.

Dijital Pazarlama Ajansları İle Çalışmanın Faydaları

Dijital Pazarlama Ajansı Alanında Uzman Bir Ekibe Sahiptir

Dijital pazarlama ajansıyla çalışmaya başladığınızda aslında alanında uzman bir ekibi işe almış olursunuz. Bu ajanslarda birçok sektörde tecrübelidir. Bu demek oluyor ki dijital pazarlama ajansları sizi, rakiplerinizi, tüketicilerinizi sizden iyi tanır, ihtiyaçlarınızı farkındadır, oluşabilecek bir kriz için önceden önlem alır ve beklenmedik krizleriniz için de hızlı aksiyon imkânı sunar.

Dijital Pazarlama Ajansı Reklam Maliyetini Optimize Eder

Doğru ürünün ya da hizmetin, doğru zamanda, doğru tüketiciye ulaştırılması markaların kaynaklarını doğru yere yönlendirerek maliyetlerini düşürebilmelerine olanak sağlar. Dijital pazarlama ajanslarının siz, rakipleriniz ve tüketicileriniz hakkındaki bu tecrübelere sahip olması dijital rekabet alanında sizi güçlendirir. Dijital pazarlama ajansları sizin ihtiyaçlarınızı sizden daha iyi bildiklerinden dolayı sizi en verimli stratejiye yönlendirebilecek yetkinliğe sahiplerdir.

Dijital Pazarlama Ajansı Markanın Sahip Olmadığı Kaynaklara Sahiptir

Kabul edelim dijital pazarlama yatırım isteyen bir alan ve bir işletme için tek bir çevrimiçi pazarlama kaynağı kullanmak yeterlidir diye bir şey söz konusu değil.

Dijital pazarlama bir sektördür ve sürekli güncel kalabilmek, verileri analiz edebilmek, yüksek verim alabilmek için dijital pazarlama ajansları çevrimiçi pazarlama kaynaklarına yatırım yaparlar. Bir dijital ajansla işbirliği yapmak sizin de bu pazarlama kaynaklarına sahip olduğunuz anlamına gelir.

Dijital Pazarlama Ajansı İşinize Daha Rahat Odaklanmanızı Sağlar

Dijital pazarlama ajansı sizin yerinize SEO, SEM, Facebook, Youtube, website gibi yönetilmesi gereken tüm dijital varlığınızla ilgilenir. Stratejinizi belirler, hesaplarınızı yönetir, analiz eder ve raporlayarak size önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Siz de bu şekilde işinize daha iyi odaklanabilir ve daha verimli olabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ajansı Ölçülebilir Sonuçlar Sunar

Dijital pazarlama ajansı tüm sürecinizi yönetirken verilerinizi analiz eder ve raporlar. Bu da hedef kitleniz ve işletmenizin görünümü hakkında daha nokta atışı bilgilere sahip olacağınız anlamına gelir. Müşterilerinizin neyi satın alıp almadığını bilmek bile çevrimdışı ortamda nasıl çalışmanız gerektiği hakkında önemli ölçüde bilgi verir ki bu dijital pazarlama ajanslarının sağladığı faydalardan yalnızca biridir.

BONUS

Çalışacağınız dijital pazarlama ajansının en önemli görevi sizi markanızın hedefleri doğrultusunda büyütmektir. Çünkü markanız büyüdükçe ajansta büyür, markanızın başarısı ajansın başarısı demektir.

Siz de dijital pazarlamanın gücünden faydalanmak için referanslarımızı inceleyerek bizimle iletişime geçin. Projeniz hakkında konuşalım, ihtiyaçlarınızı belirleyerek en doğru stratejiyi sizin için uygulayalım. Size sadece işinize odaklanmak kalsın.

Sohbet Başlat
1
Bize Ulaşın
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?